Quantcast
Channel: Pozycjonowanie stron Kielce, Kraków, Busko Zdrój, audyt strony seo, marketing internetowy » audyt seo
Viewing all articles
Browse latest Browse all 2

12 kroków by przywrócić stronę do działania po świętach

$
0
0

12 kroków by przywrócić stronę do działania po świętach

 

Święta się zakończyły, mamy Nowy Rok, a ruch na naszej stronie nagle gwałtownie spadł. Brzmi znajomo, prawda? Tak w życiu osobistym, jak i zawodowym popełniamy błąd przez robienie wygórowanych planów i postanowień noworocznych, ale bądźmy szczerzy, większość z nich kończy się już w połowie stycznia. Warto więc przyjąć inne nastawienie i zająć się wszystkim krok po kroku.

baner750x100

1) Wykonaj audyt swojej strony

 

Zamiast przechodzić od razu do swoich postanowień, że nasza strona nagle stanie się gigantem w rezultatach Google lepiej podejść do sprawy na spokojnie i przejrzeć każdą podstronę naszej witryny. Nie oszczędzajmy na tym czasu – sprawdzajmy wszystko to, co widziałby użytkownik i zastanówmy się czy wszystko działa jak należy:

– Czy formularze na stronie działają?

– Czy meta tagi są aktualne i właściwie pojawiają się w wynikach wyszukiwarek?

– Czy wewnętrzne linkowanie działa bez zarzutu i jest zaktualizowane po zmianach w Google?

– Czy wszystkie tagi w nagłówku są na swoim miejscu?

– Czy masz jakieś linki, które wymagają przekierowania lub usunięcia?

 

2) Sprawdź zawartość witryny

Bardzo często zdarza się, że treści umieszczone na stronie podczas jej startu są już nieaktualne i nikt nie zwraca na nie uwagi. Google i inne wyszukiwarki zwracają uwagę przede wszystkim na treści nowe, regularnie aktualizowane, w innym wypadku można odnieść wrażenie, że zostawiliśmy stronę samą sobie i już w ogóle się nią nie interesujemy.

Zwróćmy więc uwagę na to, czy na naszej stronie nie mamy już zbędnych informacji, np. związanych ze świętami, które są tematem tego artykułu. Jeśli stwierdzimy, że dane zawarte na jednej podstronie można rozdzielić na kilka podstron – zróbmy to, a zyskamy nowe treści. Koniecznie sprawdźmy też, czy zawartość naszej strony jest przejrzysta z punktu widzenia użytkowników, spróbujmy postawić się w ich sytuacji.

3) Zwróć uwagę na grafikę strony

Wbrew pozorom grafika ma spore znaczenie zarówno dla popularności, jak i wydajności Twojej strony. Chociaż często ciężko jest nam pozbyć się pewnych grafik z witryny, to czasem jest to jedynym słusznym rozwiązaniem.

Jeśli znajdujące się na stronie obrazy i zdjęcia mają już kilka lat, to dobrym pomysłem jest ich zmiana na coś zupełnie nowego, pomoże to przyciągnąć uwagę odwiedzających. Podobnie sprawa ma się z samym designem na stronie, jeśli minęło sporo czasu od gruntownych zmian na stronie, to warto pokusić się o odświeżenie oprawy graficznej. Przy okazji zwróć też uwagę na słowa kluczowe zawarte w tagach HTML użytych do umieszczenia zdjęć i obrazów, pomoże to wpłynąć na pozycję naszej strony w wyszukiwarkach.

4) Zadbaj o regularne uaktualnianie treści na stronie

Chociaż jest to czasochłonnym zajęciem, to regularne umieszczanie nowych treści na stronie lub blogu jest koniecznością. Ma to dwojakie działanie – jednocześnie utwierdza odwiedzających w przekonaniu, że ktoś zajmuje się stroną i dba o wrzucanie tam wartościowych treści, a jednocześnie przedstawia nas jako ekspertów w naszej dziedzinie. Oczywiście, nikt nie wymaga od nas pisania artykułów na poziomie prac doktorskich – tekst musi być przede wszystkim czytelny, przydatny i napisany na istotny dla czytelnika temat. Wbrew pozorom, wymyślenie tematu o jakim będziemy pisać nie jest takie trudne – najczęściej wystarczy wybrać tematykę w jakiej czujemy się mocni. Wiadomo , że łatwiej pisać o naszej pasji, zainteresowaniach niż o czymś, co jest nam zupełnie obce.

Inne sposoby na dobranie tematu naszych wpisów:

– zastanów się jakich informacji oczekują Twoi klienci i czytelnicy.
– wybierz gorący, aktualny temat z Twojej branży.
– pisz o interesujących wydarzeniach w Twojej firmie.
– dziel się informacjami o produktach i usługach.
– sprawdź dane z Google Analytics i pisz na tematy, które przyciągają ludzi na Twoją stronę.

6) Media społecznościowe

Jedną z najistotniejszych kwestii przy budowie reputacji i zainteresowania naszą stroną jest zadbanie o zamieszczanie linków i wpisów z odnośnikami do naszej strony w wielu różnych miejscach, w tym także w mediach społecznościowych. Wszelkiego rodzaju fora, portale społecznościowe, itp. strony to świetne miejsce na pozyskanie ruchu na naszym blogu.

7) Dbaj o kontakty ze społecznością

W dzisiejszych czasach, gdy konkurencja na każdym polu jest tak silna bardzo ważne jest dbanie o dobre stosunki z klientami – zarówno tymi aktualnymi, jak i potencjalnymi. Pamiętajmy, żeby nie skupiać się na jednym polu, a odpowiednio prowadzić działalność zarówno w sieci, jak i poza nią.

Dobrym pomysłem jest organizacja różnego rodzaju akcji, które pomagają w pozyskaniu zaufania klientów, a przy okazji także szerszego udostępnienia informacji o naszej działalności. Przykładem takich działań może być inwestycja w działalność charytatywną lub sponsoring ważnych wydarzeń w okolicy.

8) Organizuj konkursy – zarówno dla klientów, jak i pracowników

Chyba każdy z nas lubi otrzymywać różnego rodzaju nagrody. Nawet jeśli są to stosunkowo małe przedmioty, to zawsze jest to miły gest, a my odczuwamy satysfakcje z wygranej. Organizacja konkursów w internecie jest bardzo prosta – istnieje sporo aplikacji, które mogą nam w tym pomóc, jak np. Wildfire. Co ciekawe, konkursy można wykorzystać zarówno jako narzędzie do pozyskiwania klientów, ale też jako sposób na zmotywowanie naszych pracowników do bardziej wydajnej pracy.

9) Analizuj i realnie oceniaj ruch na swojej stronie

Większość z nas ma tendencję do paniki, gdy ruch na naszej stronie gwałtownie się zmienia. Pamiętajmy jednak, że niemal zawsze istnieje jakieś sensowne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy. Przeglądając Google Analytics zwróćmy uwagę na wszystkie odstępstwa od normy i starajmy się wyjaśnić przyczyny, zarówno nagłego wzrostu ruchu na stronie, jak i jego spadku.

Inne prawdopodobne przyczyny nagłych zmian w ruchu na stronie:

– pewne firmy mają tendencję do wzrostu lub spadku popularności w określonym czasie, np. w konkretnych miesiącach.
– zmiany na stronie, np. sposób linkowania może wpływać na nagłe skoki ruchu,
– zmiana algorytmów wyszukiwania Google może wpływać na statystyki naszej strony,

10) Nowe sposoby linkowania

Ta metoda wydaje się być oczywistą, ale mimo wszystko warto o niej wspomnieć. Wiele osób cały czas trzyma się jednej, konkretnej metody linkowania, która prędzej czy później przestaje przynosić efekty. Czasami wystarczą niewielkie zmiany, aby przynieść spore efekty. Pamiętajmy też, że algorytmy wyszukiwarek zmieniają się stosunkowo często i po każdej z tych zmian wymagają opracowania nowej strategii.


11) Zaplanuj swoje działania na cały rok

Zamiast próbować nagle wdrożyć w życie wszystko to co wpadło nam do głowy w przeciągu parę minut znacznie lepiej jest to odpowiednio rozplanować. Pamiętajmy, że przed nami cały rok, a więc 12 miesięcy, w ciągu których możemy realistycznie rozplanować nasze siły i środki. Stwórzmy listę celów, do których będziemy dążyć w obecnym roku.

12) Nie czekaj – działaj!

Pamiętaj, że nie ma co czekać na kolejny Nowy Rok ze swoimi planami. Jeśli wpadłeś na naprawdę dobry pomysł, który może pomóc w promowaniu Twojej firmy, to zacznij działać już dziś, zanim opadnie z Ciebie cały entuzjazm i chęć do działania.

 

baner750x100

 

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 2

Latest Images

Trending Articles